OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

KANDRDÁSEK SČDO 2009

P r o t o k o l
o průběhu zpč oblastní přehlídky KANDRDÁSEK SČDO 2009

Místo konání:        Kulturní dům v Horšovském Týně
Datum konání:    sobota 14.února 2009
Vyhlašovatel:        Zpč Svaz českých divadelních ochotníků Plzeň
Pořadatelé:        Městské kulturní zařízení v Horšovském Týně
            Divadelní soubor MKZ v Horšovském Týně
            Divadelní studio D 3, občanské sdružení, Karlovy Vary
            Svaz českých divadelních ochotníků, zpč oblastní předsednictvo

Odborná porota:    Jiří Hraše, režisér, Praha, předseda poroty
            Eva Willigová, Plzeň
            Jindřich  Kout, Plzeň
Tajemnice poroty:    Hana Šiková, tajemnice zpč SČDO Plzeň

Kategorie a počet účastníků:
Monology
11 – 13            5 přihlášek     5 účastníků     
14 – 15            3 přihlášky     3 účastníků     
16 – 18            2 přihlášky     2 účastníci   
Dialogy
11 – 13            3 přihlášek     7 účastníků     
14 – 15            1 přihláška     2 účastníci     
16 - 18                        3 přihlášky       8 účastníků
Celkem                   17  přihlášek   27 účastníků    


V soutěži zastoupeny soubory:
HOP-HOP Ostrov         5 přihlášek          
Na poslední chvíli Ostrov    5 přihlášek     
ZUŠ Karlovy Vary        4  přihlášky          
DAGMAR Karlovy Vary      3 přihlášky          
ZUŠ Domažlice                     1 přihláška            
Celkem                 17  přihlášek      


Vyhodnocení soutěže:

Nominace na národní přehlídku:
Kategorie 11 – 13 let
Monology        1. místo     Eva Picková, HOP-HOP Ostrov
                                    Beatrice Masini: Baletní střevíčky, postava Zoe

Dialogy        1.místo    Vojtěch Palm – postava Hastroše
                                                           Anna Zekuciová – postava Hastrošky 1
                                                           Adéla Kubištová – postava Hastrošky 2
                                                           všichni  HOP-HOP Ostrov
                            Jordan Radičkov: Železný kluk

Kategorie 14 – 15 let

Monology        1.místo    Nazareno Klug, HOP-HOP Ostrov
                    Rudolf Křesťan: Lavička, postava Rudolfa

Dialogy                       1.místo            Eliška Rojíková – postava Ruby
                                                           Věra Tomanová – postava Garnet
                                                           obě HOP-HOP Ostrov
                    Jacqueline Wilsonová: Dvojčata v průšvihu

Kategorie 16 – 18 let

Monology         1.místo    Tomáš Havlínek, Studio divadla Dagmar Karlovy Vary
                    Vladimír Přibský: Kriminální příběhy, postava Detektiva

Dialogy                      1.místo             Jindřich Navrátil – postava Honěčka
                     Sabina Netrvalová – postava Hlavaté
                     Petr Šulc – postava Masáka
                     všichni Na poslední chvíli Ostrov
                     Ivan Vyskočil: Zrádce

Doporučení na národní přehlídku – druhá místa – náhradníci:

Kategorie 11 – 13 let
   
Dialogy        2.místo náhradníci – doporučení na n.p.
                     Eliška Fritscheová  - postava Jany
                    Daniela Burešová  - postava Evy
obě  Na poslední chvíli Ostrov
                    Martina Drijverová: Táta pro radost i pro zlost

Kategorie 14 – 15 let


Monology        2. místo náhradník – doporučení na n.p.
                    Jakub Velička, Na poslední chvíli Ostrov
                    Émile Ajar: Život před sebou, postava Moma



Dne 15.února 2009


Zpracovala: Hana Šiková, tajemnice zpč.SČDO
           
Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu