OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

80. ročník Jiráskova Hronova je minulostí

Během přehlídky se prodalo 13 584 vstupenek na 51 představení. Ve třech hronovských sálech se představilo třiadvacet souborů s 320 účinkujícími. Celkový počet poskytnutých noclehů během osmi dnů festivalu atakuje hranici 12 450. Počet návštěvníků letošního Jiráskova Hronova se blíží k číslu 900.

„O festival je vždy velký zájem,“ konstatoval mluvčí festivalu Jaroslav Kodeš. Diváci si od minulého pátku mohli denně vybírat z několika představení. Podle Kodeše se pohledem odborníka jednalo spíše o průměrnou podívanou, nicméně laické obecenstvo muselo být spokojené. Mluvčí vyzdvihl mimo jiné Tyjátr Praha.

„Například studentská divadla ještě nemají zvládnuté řemeslo, tvoří však s nadšením a jejich podání je zajímavé,“ řekl Jaroslav Kodeš.
Festival každoročně nabízí nejen představení, ale i spoustu seminářů, jichž se letos zúčastnilo na 300 lidí. Nesoutěžní přehlídka je otevřená všem žánrům a do Hronova přijíždějí i zahraniční soubory.

Vedle účastníků z České republiky se představili také divadelníci ze Slovenska, Nizozemí, Norska, Izraele či Německa.

Příští - jednaosmdesátý ročník Jiráskova Hronova – by měl proběhnout v termínu od 5. – 13. srpna 2011. Tak tedy za rok opět v Hronově na shledanou.

 
Děkujeme za vaší návštěvu