OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Cenu na ochotnické přehlídce získala i fenka Žaneta

 Poběžovice – Čtyři individuální ceny si ze západočeské divadelní přehlídky Žlutické divadelní léto 2011 odvezli poběžovičtí ochotníci.

Poběžovičtí ochotníci slaví úspěch s hrou Doba kamenná.

 Za své výkony v nově nastudované hře Doba kamenná od Pavla Němce získali čestné uznání za herecký výkon Hana Teplá a Markéta Martínková.
„Markéta získala navíc i Cenu diváka za ženský herecký výkon. Na základě divácké ankety byla vytvořena zcela nová kategorie a Cenu diváka získala i fenka Žaneta za roli Trhače mamutů,“ popsala velký úspěch souboru režisérka Pavlína Vejvančická.
 

Hra měla premiéru na velikonoční sobotu 23. dubna. Poběžovičtí ji sehráli již šestkrát. Dvakrát před domácím publikem, a pak v Kolovči, Klenčí pod Čerchovem, Stříbře a Žluticích.


„Na podzim nás pravděpodobně čekají ještě představení v Domažlicích, Horšovském Týně, Černíkově a v Postřekově, ale přesné termíny ještě nemáme domluvené,“ řekla režisérka. Po prázdninách čeká ochotníky ´oprašovací zkouška´ před podzimními štacemi.


Ve hře Doba kamenná hraje třináct herců a pes. Realizační tým pak tvoří technik Leoš Planeta, nápověda Hana Pelikánová a režisérka Pavlína Vejvančická. Rekvizity připravil Petr Böhm a kostýmy má na starosti Ivana Maštalířová.


Počet členů souboru se mění rok od roku. „V loňském roce jsme získali pět nováčků. Letos je šestnáct aktivních členů, ale máme ještě několik dalších ´v záloze´, kteří jsou ochotni nám pomáhat a případně hrát příští rok,“ dodala Vejvančická.


Historie poběžovického ochotnického divadla sahá do poválečných let. Podle kroniky se vznik souboru datuje do roku 1949, ale podle pamětníků se divadlo v Poběžovicích hrálo už za války.


Tradicí tamního spolku je nastudovat každý rok novou hru.
„Proto již v těchto dnech hledáme nějaký zajímavý text, který bychom mohli připravit pro příští rok. Po roční mateřské pauze se nám opět vrací naše kmenová režisérka Věra Táborská, takže příští rok bude hra opět už pod její taktovkou,“ dodala Pavlína Vejvančická.

 
Děkujeme za vaší návštěvu