OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

CO NOVÉHO VE KBELE

Ochotnický spolek ve Kbele má nové vedení. Principálkou spolku se  stala Stanislava Hajšmanová, zástupcem principála Vladimír Maidl. Režisérkou souboru dospělých je Jana Veselá, vedoucí souboru dětí je Andrea Přibáňová.
V sobotu 5. prosince měl u příležitosti rozsvícení Vánočního stromu ve Kbele premiéru dětský divadelní soubor  Rarášci, který působí  při Ochotnickém spolku Kbel od září 2009. Hru děti připravily za několik měsíců. Příběh o narození Ježíška se vydařil a děti za své vystoupení sklidily velký potlesk. Po vystoupení děti se rozsvítil strom a následovala Mikulášská nadílka.
Všichni ve Kbele se už těší na novou hru souboru dospělých, kterou v plném proudu připravujeme. Premiéru plánujeme na období jaro 2010.  Hra se jmenuje DĚDEČEK aneb Musíme tam všichni a napsal ji Jaroslav Koloděj. Hra má následující děj:
„Dědeček" je  komedie o důchodci Mikuláši Ptáčkovi, který je pro nepřístojné chování vyloučen na dvacet let z domova důchodců. Problémy jeho nečekaného návratu do malého bytu řeší rodina tím, že jej umístí na chalupě v Masozobech. Po čase, když dědovi plní jedno z jeho nesmyslných přání - vezou mu nafukovací člun, naleznou dědu již "tuhého". Problém s převozem vyřeší šetrná rodina tak, že dědu naloží do člunu a na zahrádce auta jej převáží domů. Děda i člun po cestě samozřejmě spadnou, děda ožije a ocitá se u chaloupky paní Maruš, se kterou se kdysi "spustil" v domově důchodců. Protože se mu ale stýská po rodině, kam by se chtěl nepoznán podívat, převléknou se s přítelkyní za Mikuláše a anděla a vykonají v rodině mikulášskou nadílku, která nakonec přinese nečekané rozuzlení. Vše končí svatbou.
www.divadlo-kbel.webgarden.cz
Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu