OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Divadelní léto pod plzeňským nebem III

Divadelní léto pod plzeňským nebem III
Carlo Gozzi: Král jelenem

Tým úspěšného festivalu „Divadelní léto pod plzeňským nebem“ vybral pro nadcházející třetí ročník opět nový titul – italskou komedii „Král jelenem“ autora Carla Gozziho. Inscenace bude stejně jako v předchozích letech „ušita na míru“ některému ze zajímavých zákoutí historického centra Plzně. Premiéra se tradičně chystá na konec června, reprízy pak na první týdny července.

„Oporou hereckého týmu se opět stanou známé tváře z plzeňských divadelních jevišť, podpořené pražskými posilami, ať již těmi, které naši diváci znají, ale i naprosto novými tvářemi. Kompletní obsazení bude potvrzeno nejpozději do poloviny dubna. Režie inscenace se opět ujme Vilém Dubnička, stejné zůstává i hlavní jádro realizačního týmu,“ říká k připravované inscenaci Král jelenem produkční Marcela Mašínová.

Po inscenacích Don Juan v roce 2008 a Revizor v roce 2009 zpestří začátek léta v Plzni opět komedie, která patří ke světové divadelní klasice.

„Rádi bychom také zopakovali několik repríz Gogolova Revizora na náměstí Republiky před radnicí,“ dodává k III. ročníku festivalu režisér Vilém Dubnička. „Úspěchy naší loňské inscenace nás velmi potěšily. Revizor se stal Kulturní událostí roku 2009 (dle hlasování čtenářů Sedmičky) a získal i Cenu kandidatury Plzně na titul Evropské hlavní město kultury 2015 pro projekt, který obdržel nejvíce hlasů v internetovém hlasování.“

Spolupořadatelem projektu je opět Statutární město Plzeň – kandidát na titul Evropské hlavní město kultury 2015, koproducentem Divadlo Alfa, hlavními partnery pak Integrovaná střední škola živnostenská v Plzni a Plzeňské městské dopravní podniky.
Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu