OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Divadelní premiéra v Klatovech

Diváci uvidí mrtvolu, ale i dívky v negližé

Generálka hry Nerušit prosím! v podání spolku Za oponou Klatovy

Generálka hry Nerušit prosím! v podání spolku Za oponou Klatovy Autor: DENÍK/ Daniela Loudová

Klatovy – Velká politika, lechtivé scény a mrtvola. To vše je součástí již šesté hry v pořadí, kterou uvede divadelní spolek Za oponou Klatovy.

Jde o hru Nerušit, prosím!, kterou napsal anglický dramatik Ray Cooney. Děj se bude odehrávat v hotelovém prostředí a chybět nebude velké množství humorných zápletek s vtipnými dialogy.

„Tuto hru má v současné době v repertoáru také divadlo Na Fidlovačce, kde jsme se byli podívat, abychom se trochu inspirovali. Je to taková fraška, co vše může způsobit nevěra. Letos náš klatovský soubor opustila řada herců, takže jsme museli nabírat i z okolních spolků, například z plánického divadla,  takže se diváci mohou těšit na nové tváře a také na slečny v negližé,“ uvedla Eliška Luňáčková, která se ujala role režisérky.

Tato hra je pro herce náročnější než ty předešlé. „Hru nacvičujeme od října a dnes máme, dalo by se říci, první generálku. Hra obsahuje asi třikrát více textu než máme obvykle, tak jsem se trochu bála, jak to dopadne, ale snad to zvládneme. Představení je mnohem náročnější také v tom, že v něm hraje deset postav, to většinou není, vloni nás bylo šest. Velký dík patří Vladimíru Kábrtovi a Jindřichu Gregorovi, kteří ve svém volném čase vyráběli kulisy, a také sponzorům, že nám právě na zmiňované kulisy přispěli. Jindřichovi také ještě za to, že složil do naší inscenace hudbu, takže se diváci mohou těšit na původní písničky,“ řekla Deníku Luňáčková.

Stálá divadelní scéna Klatovy uvede premiéru této hry 23. března od 19.30 hodin. „Moc se na premiéru těším a doufám, že se hra bude divákům líbit,“ dodala Luňáčková.

Dále můžete tuto hru zhlédnout 24. března v Příchovicích, 8. dubna v Bolešinech, 2. června v Lesním divadle v Nýrsku, 18. srpna na Hůrce v Klatovech, 19. srpna v Újezdu u Plánice. Další termíny budou ještě postupně přidávány.

Autor: Daniela Loudová, Klatovský deník 19. 3. 2012

 
Děkujeme za vaší návštěvu