OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Divadelní spolek Úhlavan obnoven

Divadelní spolek Úhlavan byl v Přešticích obnoven po dvaceti letech 15. října 2009 z popudu ředitelky Kulturního a komunitního centra v Přešticích Martiny  Míškové.  Ta požádala o pomoc zkušeného divadelního ochotníka a režiséra Ludvíka Pouzu z Ochotnického spolku ve Kbele, zda by mohl pomoci s obnovou souboru a přípravou prvních představení.
Zájem veřejnosti o divadlo byl značný a obnovený soubor 22. října 2009 čítal již 20 členů.  Ochotníci se ihned dali do práce a začali s přípravou představení Vesnická pohádka od Vladimíra Kábrta.
Soubor se nejprve začal scházet v konferenčním sále KKC Přeštice, kde se konaly první čtené a hrané zkoušky.
Obnovený spolek působí pod záštitou Kulturního a komunitního centra v Přešticích.
Cílem spolku je obnovit divadelní tradici v tomto městě a  propagovat město na soutěžích a přehlídkách. Spolek chce zároveň působit v dokumentování historie divadelního spolku Úhlavan a ochotnického divadla na Přešticku.
V plném proudu jsou zkoušky Vesnické pohádky, kterou napsal kolega  z Farního divadelního spolku v Plánici Vladimír Kábrt. Podle odborníků jde o klasickou divadelní pohádku o velké lásce, zlém rychtáři a dalších postavách, třeba i nadpřirozených, která je zcela vhodná pro začínající herce a herečky.  První zkouška se konala 22. října a od té doby se jede na plné obrátky. Premiéra by měla být 26. března od 19 hodin v Přešticích.
Principálem Divadelního spolku Úhlavan se stal Ludvík Pouza, který tak po třech letech opustil Ochotnický spolek ve Kbele. Zástupci principála jsou Zbyněk Hrubý a Michal Uhlík.

www.uhlavan-prestice.webgarden.cz
Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu