OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Divadelníci v Poběžovicích slaví šedesátku

Poběžovice - Letošní šedesáté výročí od vzniku divadelního souboru oslavili Poběžovičtí o uplynulém víkendu 21. - 23. 8. 2009  v rámci pouťových slavností.

Poběžovičtí ochotníci při hře Otylka.

Soubor byl oficiálně založen na jaře roku 1949 a podle pamětníků ve v Poběžovicích hrálo česky už v době těsně po válce.

 Jednalo se především o představení pro děti.

V roce 1951 se souboru ujal poběžovický učitel Jiří Pelikán, který je dodnes nejvýznamnější osobností tohoto divadla.

„Jiří Pelikán je pro všechny Poběžovické pojem. Sama k němu mám osobní vztah. Pamatuji si ho od malička, protože mě učil několik let hrát na housle,“ uvedla současná režisérka poběžovických ochotníků Věra Táborská, která poprvé stála na poběžovických divadelních prknech už v deseti letech.
 

Kromě výstavy fotografií a divadelních rekvizit, která byla pro návštěvníky poutě připravena v prostorách poběžovického zámku, sehráli současní členové souboru komedii od Jaromíra Břehovského Otylka.

Poběžovičtí divadelníci baví diváky nejen na domácí scéně, ale také v Koutě na Šumavě, Klenčí pod Čerchovem, Postřekově a Milavčích.

„U příležitosti našeho výročí chceme 20. listopadu uspořádat divadelní bál, na který pozveme jak naše bývalé členy, tak všechny, kteří mají s ochotnickým divadlem co do činění,“ dodala Táborská

Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu