OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

K narozeninám oprášili Čarokrásnou ševcovou

 V  roce 2009 divadelní soubor Štace Kaznějov dovršil třicátou sezónu svého působení.  Souborem prošlo přes stovku aktivních členů, kteří sehráli kolem pětiset představení na domovské scéně a dalších štacích. Divadelní soubor Štace Kaznějov vydal k této příležitosti brožuru „30 let DS Štace Kaznějov“, kterou napsala   Alena Svobodová.  Brožura je umístěna v elektronické podobě na: http://www.divstace.wz.cz/.
K 30. výročí založení souboru  byla v obnovené premiéře po 24 letech nastudována divoká fraška  F. G. Lorcy Čarokrásná ševcová.  Alena Svobodová oprášila text a ujala se režie. 
Obě premiéry a další 3 reprízy  na domovské scéně Divadélka ŠUTR ( Štace uvnitř této radnice) v Kaznějově   byly vyprodány a tak chystáme ještě představení na jaře v r. 2010. Inscenace je také vděčným titulem pro zájezdová představení, která jsme sehráli dosud na  8 štacích.
 Štace dostala  k  výročí velký dárek od města Kaznějov v podobě nového  sociálního  zařízení  a instalace výtahu v prostorách ŠUTRU . Takže  může svým divákům nabídnout větší návštěvnický komfort  a zejména bezbariérový přístup  do divadla. První diváci  vstoupí do nových prostor již v čase adventním, kdy  tradičně Štace sehraje Živý Betlém.  Následně  bude Betlém jako dárek seniorům uveden v Domově důchodců v Horní Bříze.
Vzhledem k rekonstrukci se všichni herci i neherci včetně režisérky proměnili v čase podzimním  na uklízecí četu. Na kaznějovských divadelních prknech se smýčilo, desinfikovalo a plnily se kontejnery. Nový repertoár byl tudíž odsunut na příští rok.  Připravujeme autorskou pohádku souboru „O pravdomluvné buchtě“  a probíhá dramaturgický výběr inscenace pro dospělé. Ale jak to u vesnických ochotníků chodí, nemáme   valný příliv nových členů a  navíc se mezi  mladými Štacáky  rozmohly vdavky, rodičovství a s tím související  budování rodinného hnízdečka. Je to radost, ale co chudák režisér a dramaturg?

Zpracovala: Alena Svobodová, Antonín Adámek
Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu