OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Karel těší své diváky už sedmou sezonu

Členové domažlického ochotného divadelnického spolku Karel jsou ochotní ke všemu.
Ochotnických spolků je na Domažlicku devět. Některé mají již dlouholetou tradici, jiné vznikly teprve nedávno. Dnes se podíváme na zoubek domažlickému ochotnému divadelnickému spolku Karel.

Karel vznikl v roce 2004, působí pod MKS Domažlice a v současné době má dvanáct členů, jimiž jsou Emil Hofman, Zbyněk Altmann, Jaroslav Chloupek, Jaroslav Jiřinec, Josef Kuneš, Igor Šlechta, Tereza Poorová, Jana Janečková, Jaroslava Šťastná, Jitka Hartlová a Věra Dojčarová. Zasloužilými členy v záloze pak Kamil Jindřich, Tereza Pluháčková, Jan Šturma a Gabriela Černá.


První, i když spíše nultou hrou Karla byly Dalskabáty hříšná ves aneb Covynatopanedrda. Další hry – Kterak Kája Mařík do světa odešel aneb Cesta kolem světa za cca 80 let, Klárko, ukliď ten svinčík, Bitva na Kozinovo poli o domažlický ležák, Růženka Šípková či Rigor Mortis už byly zcela vlastní. Členové Karla se mohou podepsat i pod vánoční zpěvohru s názvem Vypečená vánoční suita.

V budoucnu nás možná Karel potěší hned dvěma novými projekty. Jedním z nich, na kterém již pracuje, je maloměstská absurdní komedie. Druhým projektem by měla být hra ze současnosti o starých chodských právech. Její premiéru bychom mohli vidět už letos na podzim.

Helena Bauerová - Domažlický deník
www.domazlicky.denik.cz

 
Děkujeme za vaší návštěvu