OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Kaškova Zbraslav 2011 startuje

Divadelní spolek Karel Čapek Děčín: Trumf, foto www.dscapek.estranky.cz
Divadelní spolek Karel Čapek Děčín: Trumf, foto www.dscapek.estranky.cz

PRAHA: Kaškova Zbraslav je název přehlídky amatérského divadla, která je specifická svým střídavým zaměřením a významem. V lichých letech je jednou ze systémových postupových přehlídek – národní přehlídkou jednoaktových her. V letech sudých pak nesoutěžní přehlídkou aktovek a krátkých jevištních útvarů.

Kaškova Zbraslav se koná tradičně o posledním listopadovém víkendu v Divadle Jana Kašky v městské části Praha – Zbraslav. V roce 2011 je národní přehlídkou jednoaktových her, které předchází oblastní kola. Do výběrových oblastních přehlídek lze přihlásit jednoaktové hry a krátké scénické činoherní útvary, v nichž jde o dramatické jednání nejméně dvou postav (herců) a jejichž maximální časový rozsah nepřesahuje 45 minut.

Na národní přehlídce je vyhlašováno pořadí prvních tří inscenací a vítězné představení může být navrženo do programu Jiráskova Hronova. Za vynikající individuální výkony v oboru herectví, režie, dramaturgie apod. jsou udělována čestná uznání, případně i ceny. Nedílnou součásti národní přehlídky jsou rozborové semináře.

Letošní Kaškova Zbraslav se uskuteční 27. listopadu 2011 za účasti 5 souborů. Soutěžní inscenace zhodnotí odborná porota ve složení Pavel Hurych, Jaroslav Kodeš, Miroslav Pokorný a Jaroslav Vondruška.

Kaškovu Zbraslav pořádá občanské sdružení Amatérská divadelní asociace za podpory grantových příspěvků.

Národní přehlídka jednoaktových her se však koná každoročně. V sudých letech ji pořádá Svaz českých divadelních ochotníků v Holicích jako Memoriál Ladislava Lhoty.

Program národní přehlídky jednoaktovek Kaškova Zbraslav 2011 - Neděle 27. listopadu, Divadlo Jana Kašky, Praha Zbraslav

Obdrželi jsme předběžný program přehlídky, kterou pořádá ADA - Asociace divadelních amatéru. Program může doznat ještě drobných změn (především dle časových možností účinkujících souborů).

13.30 DS Karel Čapek. Děčín: A.P. Krylov: Trumf

(Zrušeno) 15.30 Divadlo Jana Kašky ZKS: Michaela Doleželová, Roman Vencl: Výročí 

17.00 Rynek, ochotnický spolek z Újezda u Plánice: Vladimír Kábrt: Manželství naruby

18.00 DS Refektář-Sokol Jinonice: Arkadij Averčenko: Rozenbergův flirt

19.00 DS Amadeus, Brno: Alan Ayckbourn: Od desíti k pěti

19.45 vyhlášení výsledků

Lektorský sbor ve složení: Pavel Hurych, Jaroslav Kodeš, Miroslav Pokorný, Jaroslav Vondruška

Ředitelka přehlídky: Jindřiška Netrestová

 

Zdroj: Místní kultura

 
Děkujeme za vaší návštěvu