OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Krašovičtí ochotníci měli premiéru

Krašovice - Sál krašovického hostince se občas mění v divadlo. Krašovický ochotnický spolek tam letos v červnu  představil premiérovou hru - komedii Jana Drdy Dalskabáty, hříšná ves aneb zapomenutý čert. Sál byl zaplněný do posledního místa. 

V říši čertů bylo díky ochotníkům z Krašovic pořádně veselo. Pekelníci sklízeli asi největší úspěch

Diváci se bavili dvě hodiny. Největší úspěchy sklízely ty scény, které se odehrávaly v pekle ovládaném Belzebubem, ale mohutný potlesk se ozval po odehrání každého obrazu. Bavil je pekelný doktor Ichturiel přestrojený za faráře, kostelník Piškytle, podvodník Lupino a samozřejmě také ústřední dvojice Marijána Plajznerová s oním zapomenutým čertem Trepifajxlem.

Ve hře se objevilo celkem dvanáct krašovických ochotníků. Režii a nápovědu měla na starosti Jana Fleissnerová, která KROS také vede.

Ochotníci v Krašovicích už kdysi existovali, ovšem současný soubor se dal po dlouhé pauze dohromady před třemi lety. Rozhodli se zaměřit na dětské publikum, ale svými vystoupeními baví také dospělé.

Jako první mohli obyvatelé v podání KROSu vidět Ladovy pohádky O líném Honzovi a O statečné princezně Máně. S tímto programem se Krašovičtí ještě týž rok vyrazili předvést na Manětínskou oponu – přehlídku amatérských ochotnických divadel. Soubor vešel na Plzeňsku rychle ve známost. S dalším představením, Drdovými Hrátkami s čertem, už tedy vystupovali třeba v Nekmíři, Loze, Plasích, Kozojedech nebo v újezdu nade Mží.

V loňském roce začal v obci fungovat také dětský divadelní kroužek. V něm kromě místních pilně trénují i děti z Trnové a Bučí. 

Zdroj: Deník - Pavel Korelus

 
Děkujeme za vaší návštěvu