OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Loutkové divadlo DDM Třemošná slavilo 90 let

Třemošná - Členové loutkového divadla, jejich bývalí kolegové, přátelé tohoto umění i rodiče s dětmi. Ti všichni přišli v sobotu 19. 11. 2011 do Domu dětí a mládeže Kamarád v Třemošné oslavit devadesátiny tohoto seskupení.

Na programu byly soutěže, zábava a řada pohádek, samozřejmě hraných loutkami. Hlavní moto akce ale bylo docela jiné. Vloni totiž navždy odešel František Čečil - muž, který dal podobu všem vystavovaným loutkám. Divadelníci v Třemošné tak chtěl tomuto umělci vzdát poctu a jeho rodina si sobotní program nemohla vynachválit. „Jsme moc rádi, že to pořadatelé udělali. Je to pocta tatínkovi, který loutky celým srdcem miloval a vlastně pro ně i žil,” svěřila se dojatě dcera významného loutkáře Jarmila Krausová.

Kromě výstavy loutek si dětí mohly samy zkusit vyrobit panáčky alespoň z papíru a zasoutěžit v malování. „V dílnách mohou děti vytvořit vlastní loutky. Jinak mohly také namalovat obrázek na téma pohádka. Tato soutěž byla rozdělena do dvou kategorií a vždy tři nejlepší výtvory odměníme cenami,” vysvětlil principál loutkového divadla Radek Koňařík.

Také ředitelka DDM Kamarád si práci loutkového divadla v tomto zařízení pochvalovala. „Naši loutkáři pravidelně pořádají svá představení pro děti nejen v Třemošné, ale i v širokém okolí. Mají u nás velké zázemí a teď se nám tu díky pomoci města podařilo rozšířit prostory. Loutkové divadlo budeme určitě podporovat i nadále, protože zájem dětí stále trvá. Velké poděkování patří všem členům loutkového divadla a především principálovi Radku Koňaříkovi,” řekla Ilona Křížková, ředitelka DDM.

Při dopoledním programu bylo v sále plno. „Dorazilo tak okolo sedmdesáti lidí. Odpoledne jsme při pohádkách museli dokonce přidávat židličky, aby si děti měly kam sednout,” pochvaloval si účast a zájem malých návštěvníků Koňařík. Akci podle jeho slov začali plánovat už vloni. Intenzivní přípravy pak začaly od února.

Dům dětí a mládeže už teď chystá další akce pro děti. Těšit se mohou například na mikulášskou nadílku, tradiční Mikulášský fičák cvičební sobotu s vánočními tradicemi, turnaj v bowlingu, stolním tenisu a mnoho dalších.

Pořadatelé touto akcí vzdali poctu Františku Čečilovi, který loutky celý život vyráběl
Martina Šmejkalová, Plzeňský deník
 
Děkujeme za vaší návštěvu