OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Manětín patřil tři dny amatérskému divadlu

Manětín - Na dva tisíce diváků přilákal o víkendu 18. až  20. 11. 2011 na divadelní festival v manětínském kulturním domě. Během třídenní akce se na druhém ročníku nesoutěžní přehlídky představily amatérské divadelní soubory ze severu Plzeňska.

Při sobotní hře s názvem Frída se divákům představila v hlavní roli Olga Muňoz. Právě její emotivní vystoupení sklidilo obrovský úspěch a celý sál tomuto divadelnímu souboru z Kaznějova tleskal několik minut. Dojatí návštěvníci pak přicházeli mladé herečce gratulovat až do šatny. „Dlouho jsem neviděla lepší výkon. Jsem opravdu unesena a bude ještě chvíli trvat, než všechny emoce vstřebám. Každopádně je to pro mě zážitek na celý život. Vážím si vaší práce, jen tak dál,” chválila Olgu Muňoz návštěvnice Jana Čiháková z Loman. Ta s úsměvem gratulaci přijala a s naprostou skromností začala vyprávět, že si celou hru sama sepsala, zrežírovala a sehrála.

„Jedná se vlastně o jakousi intimní zpověď. Velkou inspirací mi byl náš pedagog na fakultě Roman Černý. Právě tam jsme se totiž učili, jak propojit tanec s muzikou i ostatními prvky,” vysvětluje Muňoz. Neopomněla ale na své kolegy, kteří s ní při vystoupení spoluúčinkovali. „Prostě jsem si tu práci chtěla vyzkoušet, jestli to zvládnu. Snad to dobře dopadlo. Velkou oporou mi byli moji kolegové Jakub Gaier a Kristýna Vitoušová, se kterými často cvičím v kapele, takže jsme myslím si, sehraní,” dodává mladá žena.

Na prknech manětínského pódia se vystřídalo mnoho nadějných amatérských herců. Akce tu má totiž tradici, i když pod jiným názvem. „Dříve tu byla osmnáct let Manětínská opona, takže divadelní víkend pro návštěvníky není žádnou novinkou. Jsme vlastně pokračovatelé, protože jsme nechtěli dopustit, aby tato tradice zanikla,” uvedla organizátorka Alena Vojířová.

Martina šmejkalová, Plzeňský deník

 
Děkujeme za vaší návštěvu