OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Nejkrásnější hádanka je plná Plzeňáků

Plzeň – Blíží se období Vánoc a televize přicházejí s programem plném pohádek. Mezi nimi určitě nebude chybět pohádka Nejkrásnější hádanka od Zdeňka Trošky. Pohádka Nejkrásnější hádanka, která měla premiéru v únoru roku 2008, sice vznikala především na jihu Čech poblíž Temelína a ve středních Čechách v Třebízi a na zámku Žleby, Západočechy se to v ní však přímo hemží.

Ladislav Beneš a Táňa Krchovová v zákulisí plzeňského Divadla Pluto, v němž si je vybral režisér Zdeněk Troška pro role Majdalenky a jejího otce ve filmové pohádce Nejkrásnější hádanka
Ladislav Beneš a Táňa Krchovová v zákulisí plzeňského Divadla Pluto, v němž si je vybral režisér Zdeněk Troška pro role Majdalenky a jejího otce ve filmové pohádce Nejkrásnější

Režiséra Zdeňka Trošku totiž zaujal osobitý humor členů plzeňského Divadla Pluto, a tak se vedle takových hvězd českého filmu, jakými jsou Tatjana Medvecká, Ladislav Potměšil, Jan Dolanský či Miroslav Táborský, na plátně objevili i Táňa Krchovová (Majdalenka), Ladislav Beneš (Sedlák, její otec), (Pavel Kikinčuk (Hofmistr), Přemysl Kubišta (Generál), Jindřiška Kikinčuková (Rychtářka), Kamila Kikinčuková či Ivana Malatová (Dvorní dámy). A navíc si zahrálo i několik plzeňských scénických šermířů v rolích loupežníků.

„Byl to zážitek. Hlavně holky to asi pochopí – když vás má v náručí Honza Dolanský, který hrál mého milého, a zatočí s vámi, tak to doslova ztratíte řeč,“ usmívala se tehdy sedmnáctiletá představitelka jedné z hlavních rolí Táňa Krchovová. A její filmový otec Ladislav Beneš byl jako zloun na plátně natolik přesvědčivý, že se ho jeho malé vnučky po premiéře chvilku bály.

 
Děkujeme za vaší návštěvu