OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Ochotníci byli opět originální

Domažlice - Účastníky Divadelního bálu pobavilo sobě vlastním humorem pět ochotnických souborů.

„Věhlas bálu rok od roku sílí a roste, z čehož mám obrovskou radost. Není pravidlem, že se nová věc ujme tak dobře, jako v tomto případě. Velice mě těší zájem veřejnosti a divadelních spolků, kterých se letos sjelo pět. Svoji účast na poslední chvíli odřekli horšovskotýnští ochotníci,“ sdělil ředitel Městského kulturního střediska v Domažlicích Kamil Jindřich.

 Ani letos zde nechyběly ukázky z dílny ochotnických souborů, kterými zpestřily průběh bálu. Ke stálicím, jako jsou spolky z Poběžovic, Pasečnice, Tachova a domovský Karel se letos poprvé přidal i Ochotnický divadelní spolek Černoch z Černíkova, který ve svém příspěvku vysvětlil, co se dělo na souši před a při nalodění na Titanik.

„Vloni jsme to tady byli, jak se říká, omrknout, abychom zjistili, jak to tady chodí. Usoudili jsme, že soubor, který se tady neukáže, jako by ani nebyl,“ uvedl režisér černíkovských ochotníků Jiří Poór.

Ukázky sobě vlastního humoru, kterými se jednotlivé spolky na bále prezentují, jsou až do poslední chvíle přísně utajovány nejen před diváky a jednotlivými souboy, ale dokonce i před pořadateli, kteří proto určí jen časový limit a pořadí.

„Je velice zábavné sledovat reakce souborů na vystoupení těch ostatních, Poprvé jsme si mysleli, že je to celé narežírované, a snažili jsme se dopídit, na, co se můžeme těšit, ale nikdy se nám to nepovedlo a v tom je asi to největší kouzlo. Každoročně se na divadelní bál těšíme a i letos se výborně bavíme,“ řekla jedna z mnoha účastníků, Diana Märzová z Domažlic.


„Uvádění tohoto bálu je pro mě srdeční záležitost. Je to jediná neformální příležitost, kdy se soubory mohou setkat, aniž by mezi sebou soupeřily,“ uvedla Skarlandtová.
Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu