OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Ochotníci chystají nové premiéry

Klatovsko – Jaro láká k novým divadelním premiérám.

Ilustrační foto

V těchto dnech se v Těchonicích na Plánicku reprízuje divadelní hra Tajemný hrad v Karpatech, kterou nastudoval a o minulém víkendu v premiéře uvedl ochotnický spolek Zmrzlík Těchonice. V plném zápřahu jsou také ochotníci ze Strašína, kteří uvádějí Figarovu svatbu a Sluhu dvou pánů, což jsou hry, které v premiéře uvedli v prosinci loňského roku a se kterými nyní brouzdají Klatovskem. Nové představení začali připravovat také ochotníci v Hradešicích, kteří si vybrali hru Blbec k večeři. Uvedena by měla být o hradešické pouti.

Také v Břežanech se pilně cvičí, aby se vše stihlo. „Letos slavíme 100 let ochotnického divadla. Proto při oslavách v červnu uvedeme naši hru Sluha dvou pánů a novou hru Rodina je základ státu představíme divákům až v létě,“ informoval principál Zbyněk Vodička.

Do premiéry sušického ochotnického divadla Schody zbývá posledních deset zkoušek a pak se obnovený soubor působící pod Městským kulturním střediskem v Sušici poprvé představí veřejnosti. Ochotnické divadlo se do Sušice vrátilo loni v červnu a v září se začalo s přípravou představení Limonádový Joe aneb Koňská opera.

„Ze začátku jsem se bála, že o divadlo nebude zájem, ale moc jsem se zmýlila. Sušice byla vždycky ochotnická, a tak se k nám spousty lidí hlásí a pomáhají nám. To je takový náš hnací motor,“ říká principálka souboru Zuzana Navrátilová.

Divadelní spolek v Sušici má čtyřicet členů, herců a hereček je ale jen třicet. Zbytek je orchestr a technický personál. „Chtěla jsem, aby si všichni zahráli, a tak jsem hledala hru s velkým obsazením. Využít jsem chtěla také toho, že mám v souboru hodně zpěváků a muzikantů. A k hudbě a zpěvu chci náš soubor i repertoár směřovat,“ pokračuje Navrátilová.

Všichni se do divadla pustili přímo po hlavě. Zkoušeli jednou týdně, nyní před premiérou dokonce dvakrát za týden. „Čím víc se premiéra blíží, tím jsme všichni nervóznější. Já ale svému souboru věřím,“ svěřila se principálka, která je sama zkušenou ochotnicí. Dodává také, že na prknech, která znamenají svět, se v Sušici představí v hlavních rolích například Radek Nakládal, Adéla Lučanská, Pavel Vinický, Zdeněk Smetana či Martin Výtovec.
Premiéra souboru je naplánována na 27. května od 19 hodin v sokolovně v Sušici. První repríza pak na 11. června od 19.30 hodin tamtéž.

„Nebudeme hrát jenom doma. Pojedeme do Strašína, Kašperských Hor ale i do Klatov. Každý kdo nás bude chtít vidět, bude mít možnost a na všechny diváky se už nyní těšíme,“ zve Navrátilová.

Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu