OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Ochotníci v dubnu sehrají Vojnarku

Hostouň - Místní ochotníci nacvičují druhou premiéru po obnovení činnosti.

 
Vedoucí hostouňských ochotníků Milan Lešek.

Klasickou hru Vojnarka od Aloise Jiráska v těchto týdnech nacvičují hostouňští ochotníci. 16. dubna je čeká premiéra, druhá od znovuobnovení divadelního souboru Kozina v roce 2009.

„Tou první byla vloni hra Jiřího Hubače Dům na nebesích,“ připomněl vedoucí souboru a zároveň režisér Milan Lešek. Ve městě působili ochotníci v letech 1947 – 1996. Poté několik členů přešlo do poběžovického divadelního souboru.

„Působil jsem tam i já, ale vždycky jsem toužil pokračovat s ochotníky v Hostouni,“ uvedl Lešek. Jeho záměr se zdařil, znovuobnovený soubor v dvanáctičlenné sestavě vstoupil do druhé sezony.

„Zkoušíme dvakrát týdně, na středeční zkoušce jsem musel herce pochválit, hra už začíná mít grády,“ pochvaloval si Lešek. Stínem na činnosti souboru je nezájem mladých o časově náročný koníček.

„Potřebovali bychom soubor omladit. Teď se nám přihlásila mladá dáma z Bělé, ve Vojnarce už zkouší malou roli,“ dodal šéf ochotníků.

Členové souboru kromě hraní zajišťují i výrobu kulis, inspici, nápovědu a technické práce (osvětlení, zvuk). Navazují na silnou éru hostouňských ochotníků, která gradovala v roce 1988 vítězstvím na západočeské přehlídce Žlutické léto. Hostouňští tam triumfovali inscenací Hubačovy hry Generálka.

Článek byl převzat z Domažlického deníku. www.domazlicky.denik.cz.

 
Děkujeme za vaší návštěvu