OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Odstartoval Radnický dráček 2010

Dnes, v sobotu  15. května 2010 v 10 hodin dopoledne odstartovala v Radnicích u Rokycan XVII. Západočeská oblastní přehlídka činoherních divadelních souborů hrajících pro děti Radnický dráček 2010.
Přehlídku zahájil principál Divadelního spolku  v Radnicích  René Keller, který diváky i zúčastněné soubory  přivítal  jménem organizátorů, kterými jsou Svaz českých divadelních ochotníků západočeské oblasti, Spolek divadelních ochotníků v Radnicích a Divadelní studio D3 Karlovy Vary.
Poté odstartoval bohatý program divadelních představení, seminářů a hodnocení poroty. Jako první se divákům představil Divadelní soubor Žumbera Plzeň, který uvedl hru Ladislava Synka Barboroviny aneb hledá se královna, kterou se souborem nastudovala režisérka Jitka Kováříková.
Po tomto představení  se uskutečnilo slavnostní přijetí zástupců souborů na radnici města Radnice, kde herce přijal pověřený zastupitel Jaroslav  Vonásek, který je sám aktivním ochotníkem.
Přehlídka Radnický dráček  je podle Vonáska velkou kulturní a společenskou událostí města. Město se snaží ochotníky plně podporovat a proto se mohou v letošním roce pyšnit tím, že  jejich divadelní soubor slaví 160 let nepřetržité aktivní činnosti.  Přivítal ve městě nové divadelní soubory, mezi kterými nechyběl  náš Divadelní spolek Úhlavan z Přeštic. Popřál všem, aby se jim jejich představení před odbornou porotou vydařila, aby si z Radnic odvezli řadu zážitků a vzpomínek a hlavně, dobrý pocit z reakcí a radosti dětského publika, které v Radnicích divadelní přehlídkou a každým představením naprosto žijí.
Během soboty  se na prknech která znamenají svět představily také další soubory, jako Osada Horní Bříza s pohádkou Jak se peklo zadlužilo a co z toho všechno bylo, Divadelní soubor M+M Hranice s pohádkou Čert a kupec Seberád a Divadelní spolek Jezírko Plzeň s jejich Čarodějkou na vdávání. Vše ukončil společenský večer s tancem a hudbou.
Nad každým představením dohlížela odborná porota ve složení: předseda Vlastimil Ondráček ( místopředseda Svazu českých divadelních ochotníků  ZČ, herec a režisér z Karlových Varů,  Máša Caltová (dramaturgyně Divadla J. K. Tyla  z Plzně) a František Hromada (divadelní režirér z Chebu).
 
Děkujeme za vaší návštěvu