OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Přehlídku vyhrál Tyjátr Horažďovice

Největší úspěch v historii divadelního spolku zažil Tyjátr Horažďovice, který zvítězil na Západočeské oblastní přehlídce činoherního a hudebního divadla v Horažďovicích, která se konala ve dnech 10. – 13. 3. 2011.

„Náš soubor existuje 166. let ale vítězství na západočeské přehlídce a doporučení na Národní přehlídku činoherního divadla v Děčíně je naším největším úspěchem. Tohoto ocenění si všichni nesmírně vážíme a ceníme, protože přehlídka, která se v našem městě pravidelně koná, je významnou a prestižní soutěží, ve které zúčastněné soubory představují většinou to nejlepší ze své tvorby,“ říká principál a režisér Tyjátru Horažďovice Karel Šťastný, který od poroty obdržel i čestné uznání za režii vítězné inscenace N. Simona Řeči.

Řadu cen si odvezl z přehlídky i nováček soutěže Sušický divadelní spolek Schody, který v Horažďovicích uvedl inscenaci Limonádový Joe.

„Odvezli jsme si domů hned pět ocenění, což je na začátečníky velký úspěch. Moc se mi na přehlídku popravdě jet nechtělo, ale nabídlo nám to kulturní středisko a zájem měli i členové souboru. Moc si všech ocenění i hodnocení poroty vážíme,“ říká principálka Sušického divadelního spolku Schody Zuzana Baierlová – Navrátilová.

„Náš soubor vznikl na podzim roku 2009, kdy jsme po přestávce opět navázali na bohatou divadelní tradici. Inscenace Limonádový Joe je našim prvním představením. Dali jsme do jeho přípravy opravdu všechno,“ dodala Navrátilová, která má k Horažďovicím vřelý vztah. Z Horažďovic je její babička, která byla také výtečnou ochotnicí.

Porota i pořadatelé letošní 28. divadelní přehlídku hodnotí kladně. Zájem o účast souborů byl tentokrát veliký.

„Původně se na letošní ročník přehlídky hlásilo zhruba 14 souborů z různých koutů republiky. Upřednostnili jsme ale nakonec soubory z Plzeňského a Karlovarského kraje, takže se nakonec utkalo osm souborů. I tak je to poměrně vysoké číslo,“ informovala tajemnice přehlídky Hana Šiková.

Ochotníky přijal na radnici města starosta Horažďovic Karel Zrůbek, který slíbil, že udělá vše proto, aby jubilejní 30. ročník přehlídky v roce 2013 byl v Horažďovicích oslaven velkolepě, protože ochotnické divadlo si to určitě zaslouží.

„Byla to velice dobrá přehlídka, která byla v mnoha případech překvapením. Soubory přijely opravdu připravené, a tak jsme mohli na jevišti vidět minimálně čtyři představení na výborné úrovni. Škoda jen, že už nemá porota z horažďovické přehlídky možnost rovnou nominovat, ale jen doporučovat představení na Národní přehlídku v Děčíně, protože letošní vítěz, Tyjátr Horažďovice předvedl opravdu výborné představení,“ hodnotil přehlídku nestor ochotnického divadla a místopředseda Svazu českých divadelních ochotníků v západních Čechách Vlastimil Ondráček.

 
Děkujeme za vaší návštěvu