OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Radnický dráček opět potěší

Již posedmnácté se bude v Radnicích v domě U růže konat zápodošeská oblastní přehlídka pro děti Radnický dráček. Amatérské divadelní soubory z Plzeňského  a Karlovarského kraje  nejen potěší děti z Radnic a blízkého okol, ale zároveň budou soutěžit o nominaci na národní přehlídku divadla pro děti Popelka Rakovník.
Vyhlašovatel přehlídky, Svaz českých divadelních ochotníků, je letos opravdu spokojen, neboť se přihlásilo sedm divadelních souborů.
V sobotu 15. května v 10 hodin zahájí přehlídku Divadelní spolek Žumbera Plzeň s pohádnou Barboroviny aneb Hledá se královna. Ve 13 hodin přiveze Divadelní spolek  Osada Horní Bříza pohádku Jak se peklo zadlužiulo a co z toho všechno bylo. Stálý účastník přehlídky Vratislav Mikan se svým souborem M+M Hranice  zahraje v 15.30 pohádku Čert a kupec Seberád. Poslední sobotní vystoupení bude patřit plzeňskému Jezírku, které v 17.30 uvede svouČarodějku na vdávání.
Nedělní dopoledne bude patřit nováčkovi na této přehlídce, Divadelnímu spolku Úhlavan z Přeštic, který v 10 hodin uvede Vesnickou pohádku. Ve 12.30 se představí soubor z Karlovarského kraje podividlo ažažAš  z Aš. Ten přiveze pohádku O Popelce. Soutěžní klání uzavře další plzeňský soubor Propadlo, který ve 14.45 zahraje pohádku O kouzelném flašinetu.
Všechna představení bude bedlivým okem sledovat odborná porota, v níž zasednou Máša Caltová (dramaturgyně DJKT Plzeň), František Hromada (režisér z Chebu) a Vlastimil Ondráček (režisér  a herec z Karlových Varů). Ti rozhodnou o tom, kdo si odveze hlavní cenu - Radnického dráčka a bude zastupovat náš kraj na národní přehlídce. Ovšem největší odměnou pro všechny soubory jsou rozzářené dětské oči.
 
Děkujeme za vaší návštěvu