OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Startuje PŘEŠTICKÁ AKTOVKA 2011

Do Přeštic se opět po letech vrací divadelní přehlídka. V sobotu 2. dubna ožije velký sál Kulturního a komunitního centra v Přešticích maratonem ochotnických představení pro děti i dospělé - přehlídkou jednoaktových her zvanou Přeštická aktovka 2011.
"Soutěžní klání jednoaktových her se v západních Čechách koná už pětadvacet let, a to od roku 1986. Tato tradice vznikla v Plzni, kde měla soutěž své zázemí až do roku 2008. Pak se na dvě sezony přestěhovala do Husovky v Karlových Varech a letos do Přeštic," připomíná místopředseda Svazu českých divadelních ochotníků  západní Čechy Vlastimil Ondráček.
"V Přešticích se v minulosti aktivně hrálo jak ochotnické divadlo, tak se zde organnizovaly i různé okresní a krajské přehlídky souborů. Před rokem se v Přešticích podařilo divadelní soubor Úhlavan znovu obnovit a letos se sem ve spolupráci se svazem ochotníků vrací i západočeská divadelní přehlídka," říká ředitelka KKC Přeštice Martina Míšková.
První ročník Přeštické aktovky bude sice programově slabší, přesto na diváky čekají hned tři soutěžní a jedno motivační představení.
"Přehlídka odstartuje v sobotu 2: dubna v 10 hodin dopoledne, kdy vystoupí divadelní spolek M+M Hranice s představením Perníková chaloupka aneb Popletená pohádka od Vratislava Mikana. Ve 14 hodin je na programu domácí soubor  Úhlavan Přeštice s inscenací Jana Nerudy Stará hra. V 15 hodin se pak představí divadelní spolek Rynek z Újezda u Plánice, který přiveze komedii Vladimíra Kábrta Manželství naruby.
Tato představení zhlédne odborná porota, která bude v Přešticích pracovat ve složení: scénografka Eva Wiligová, herec a režisér  Václav Kuneš a herec a režisér Vilém Dubnička. Odborná porota bude mít možnost doporučit některou hru na národní přehlídku Kaškova Zbraslav, která se uskuteční ve dnech 26. - 27. 11. 2011," dodala Míšková.
 
Děkujeme za vaší návštěvu