OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Sušický ostrov Santos byl plný divadla

Sušice - Ve dnech 24.–26. 7. se na Santosu konaly již třetí divadelní slavnosti, pořádané plzeňským divadelním spolkem Jezírko.


Divadelní slavnosti v Sušici


„Trochu nás trápilo počasí, v pátek jsme kvůli dešti na patnáct minut přerušili představení, ale dohrálo se již za sucha. V sobotu bylo krásně na pohádku a odpoledne pršelo celý den, ale večer bylo představení v pořádku bez přerušení. I ohňostroj se konal,“ sdělila Deníku Hana Rendlová, jednatelka divadelního spolku.

Divadelní festival navštívilo celkem asi 400 diváků. Páteční večer patřil Snu noci svatojánské, v sobotu pak herci předvedli Renčínovu komedii Nejkrásnější válka.

Obě víkendová odpoledne pak patřila dětem. V sobotu byl pro ně připraven komponovaný program nazvaný Zvířátka, hostující hranický soubor potom sehrál veselou vodnickou pohádku a v neděli dětské představení Kdo si hraje, nezlobí.

„Jsme rádi, že to na Santosu ožilo,“ říká starosta Sušice Petr Mottl. „Chtěli bychom, aby zde vyrostla odpočinková zona. Již dnes zde noví nájemci pořádají rozmanité kulturní akce – koncerty, divadla, na řece vzniklo dřevěné molo k posezení. Do roku 2012 vy zde mohl vzniknout park. Oslovili jsme architekty a usilujeme o významný finanční příspěvek od nadace Proměny ocelářské rodiny Komárkových, která podporuje nápadité projekty.“

Žádné komentáře
 
Děkujeme za vaší návštěvu