OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Tento týden hurá na divadlo

HORAŽĎOVICE

Příznivci ochotnického divadla si tento týden určitě užijí. Již ve středu 26. ledna jsou zváni do Horažďovic,  kde je připravena  premiéra hry Neila Simona – Řeči, kterou nastudoval horažďovický divadelní spolek Tyjátr.

„Neil Simon je jeden z nejúspěšnějších broadwayských činoherních scénáristů posledních desítek let a jeho hry, především komedie, se staly divácky velmi oblíbenou součástí každého divadelního repertoáru. Mnoho jeho her bylo dokonce i zfilmováno. Hra „Řeči“ je především fraškou ze současnosti, která však přinese divákům vkusnou zábavu s úžasnými slovními obraty. Kdo by si ale myslel, že žádná nová komedie nemůže překonat hry typu Rodina je základ státu či Prachy? Prachy! od R. Cooneye, které jsme s úspěchem uváděli v minulosti, tak se zmýlil. Řeči je ve své kvalitě snadno překonají,“ říká režisér Karel Šťastný.

V Řečech se divákům  představí M. Petrus, L. Štěpáníková, V. Šlechta, K. Šťastná, S. Sekyra, M. Straková, K. Šťastný, J. Chalupná, V. Burda a K. Svatošová. Premiéra začíná v 19.30 hodin a repríza je v plánu  v sobotu 29. ledna taktéž od 19.30 hodin v kulturním domě Horažďovice.

PLZEŇ
Také Divadelní spolek Jezírko Plzeň  zve na novou  premiéru inscenace s názvem Procházka růžovým sadem. První premiéra je 22.ledna v 19,30 hod., druhá 29.ledna v 19,30 hod. Obě v divadle JONÁŠ (suterén Měšťanské besedy Kopeckého sady Plzeň). Vstupenky jsou již v předprodeji v recepci Měšťanské besedy

PLÁNICE

O víkendu 29. a 30. ledna  uvede od 18 hodin  svoji novou premiéru také Farní divadelní spolek v Plánici. Tamní herci  nacvičili hru Hlava proti Mihuli od autorů Voskovce a Wericha.

„V hlavních rolích diváci letos uvidí M. Nováka jako pana Hlavu, M. Strnada jako Mihuleho a I. Roubovou jako Máničku. Největšími hvězdami letošní hry budou ale J. Gregora a F. Vejčík v rolích pana Záda a pana Nohy,“ říká režisérka Marie Hnojská.

KAŠPERSKÉ HORY

V pátek 28. ledna reprizuje v Kašperských Horách  svoji hru César a Drna také Divadelní spolek Kolár ze Strašína v hlavní roli s Marií Robovou. Toto monodrama  kanadské autorky Isabele Doré uvádí od 19.30 hodin v místním kině.

 
Děkujeme za vaší návštěvu