OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

V Klatovech chystají Hubičku od Smaetany

Klatovy – Stálá divadelní scéna v Klatovech oslaví v příštím roce padesát let od svého založení.  Připravuje se bohatý program vystoupení profesionálních, ale i amatérských divadel.
„Půl století není zrovna málo, a proto se vedení SDS společně s ochotnickým divadelním spolkem Za Oponou, který při divadle působí, rozhodlo připravit na září 2013 malé oslavy, které obohatí unikátní představení,“ říká člen souboru Tomáš Javorský.
„Rádi bychom předvedli klatovské veřejnosti něco netradičního. Sehrajeme představení na téma opery Bedřicha Smetany Hubička. Hubička totiž bylo první představení, které se na prknech SDS v Klatovech uvádělo,“ prozrazuje Javorský.
Do projektu se klatovským  ochotníkům podařilo zapojit nejen většinu klatovských uměleckých spolků, tanečních, pěveckých a hudebních souborů, ale též profesionály z pražských scén.
„Na všem se teprve pracuje a vedou se potřebná jednání. Dáváme dohromady scénář, ale i rozpočet. Věříme, že všechno bude do konce letošního roku připraveno. Pak se totiž přehoupne Nový rok a uteče to všechno jako voda. Nastane zkoušení, výroba scény, šití kostýmů. To je vždycky to nejdůležitější,“ popisuje přípravy Javorský, který si vše vzal na svá mladá bedra.
„Moc tomuto projektu fandím a věřím, že se podaří všechno dotáhnout do zdárného konce.  S nápadem uspořádat něco takového jsem za ochotníky přišla už před rokem,  a tak věřím, že všechno klapne,“ řekla Deníku ředitelka SDS Klatovy Zdeňka Koubová.
„Za těch padesát let prošly naším divadlem stovky herců a hereček, souborů a velkých divadel i hudebních těles,  a tak si chceme tu padesátku opravdu užít. Stálá divadelní scéna byla v Klatovech zřízena v srpnu 1963 a fungovat začala od září. A právě na září chystáme hlavní program oslav. Vedle představení ochotníků uvítáme i profesionální umělce. Na programu divadla pro příští rok ale ještě pracuji, a protože nic není potvrzeno, nechám si zatím tyto programové informace jako překvapení na začátek příštího roku,“ dodala ředitelka.
Zdeňka Koubová i Tomáš Javorský věří, že diváky připravované představení Smetanovy Hubičky potěší.

 
Děkujeme za vaší návštěvu