OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

V Nýrsku ožil Zapomenutý čert

Nýrsko – Po více než 40 letech vystoupili v Lesním divadle opět tamní ochotníci.
V Lesním divadle Nýrsko se to jen hemží čerty a dalšími postavami z Drdových Dalskabátů (snímek je z představení pro školy)

„Abychom co nejlépe využili nádherný prostor Lesního divadla, vybrali jsme pohádkovou hru Jana Drdy Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert,“ říká režisérka představení, bývalá dlouholetá tanečnice plzeňského divadla a choreografka Bohumila Mejcharová. Prostředí ji na první pohled okouzlilo, a tak si podle jejích slov nezahrají jen amatérští herci, ale i skály, chata, krb, stromy... „Režie je to vlastně kolektivní. Každý z členů souboru přispěl se svými názory a nápady, všichni pracují s nadšením a jejich elán a výkony se mi opravdu moc líbí. Snad se budou líbit i divákům,“ věří zkušená divadelnice.

Nýrský přírodní divadelní areál vznikl ve 30. letech minulého století a sloužil zdejším ochotníkům ještě po polovině 60. let. Následovala dlouhá přestávka, až jej před dvěma lety uvedl do takového stavu, aby mohl opět sloužit divadlu, jeho nový majitel Petr Mašek. „Bylo mi líto, že se v tak krásném divadle nehraje. To se podařilo napravit už od srpna roku 2008, ale zatím jen hostujícími soubory,“ vysvětluje Mašek. „A teď se plní i druhá část snu, navázat na místní divadelní tradici,“ dodává muž, který dal nový nýrský soubor dohromady.

A počasí v sobotu 10. července od 18.00 místním divadelním nadšencům přálo, takže přišlo i velké množství diváků. Návrat ochotníků do Nýrska byl tak důstojný.. Reprízu Dalskabátů  Lesní divadlo nabídne 29. srpna 2010.

Zdroj: Deník - Jiří Šantora

 
Děkujeme za vaší návštěvu