OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

Zámecké slavnosti 2011

11. ročník slavností chystá novou premiéru

Již před jedenácti lety se Divadelní spolek Jezírko pod vedením režiséra Jaroslava Páry rozhodl inscenovat divadelní hry pod širým nebem. Tak vznikly dva ojedinělé projekty neprofesionálního divadla - Křimická zámecká divadelní slavnost a Divadlo na zámku. V jejich rámci se divadelní soubor snaží veselou a vtipnou formou vrátit klasické autory zpět na jeviště a přiblížit je divákům bez rozdílu věku.
Originalita tohoto projektu spočívá v tom, že herci opustili kamenné divadlo a vypůjčili si křimický zámecký park k osmidennímu festivalu. Vzniklo tak kouzelné přírodní divadlo, kde může divák obdivovat jak přírodu, tak i světelné efekty, hudbu a pyrotechnické kousky, včetně závěrečného ohňostroje.

Program 11. ročníku bude po delší pauze okořeněn novou premiérou bláznivé komedie Lovu zdar!, kterou na motivy hry E. A. Longena napsali Kristina a Kryštof Kohoutovi.

O čem nová komedie je? Staré přísloví praví, že „příležitost dělá zloděje“. Přesto se paní hraběnka dost diví, když se přijede po letech nezájmu podívat na své polesí, které svěřila do péče hypochondrickému lesnímu a vychytralému hajnému. Ti dokázali společně s pytláky vyčistit les tak důkladně, že v něm nezbyla ani tlapka. A když se do toho všeho ještě přidají místní blb, okouzlující naivní vesnické děvče, pohledný zájemce o místní lesy a trampoty s láskou, je o legraci postaráno.

K dalšímu programu:

Zhruba třicítka herců se návštěvníkům představí ve hře Aloise Jiráska Lucerna. Známý příběh o odvaze mlynáře, lásce jeho schovanky Haničky, osamocené kněžně i problémech nadpřirozených bytostí zaujme nejen hereckými výkony, ale také světelnými efekty a tancem vil.
Komedii Williama Shakespeara Sen noci svatojánské znají diváci již od prvního ročníku festivalu v roce 2001. Pohádkový příběh o dvou zamilovaných párech, ochotnických hercích, královně vil Titanii, králi elfů Oberonovi  a jeho vykutáleném a nezbedném pomocníkovi Pukovi je útokem na každou bránici. Diváci nepřijdou ani o pyrotechnické efekty.
Hudebním zážitkem bude jistě komedie Vladimíra Renčína Nejkrásnější válka, která popisuje, jak řecké ženy dokázaly netypickým způsobem přinutit své muže k ukončení války. Do té doby se s nimi totiž odmítly milovat. Divák se pobaví pohledem nejen na zdrcené hrdiny, ale také na statečné hrdinky, pro něž je jejich plán stejně těžkým trestem jako pro jejich polovičky. Nejkrásnější válku doprovázejí chytlavé melodie písní, které ji částečně řadí do muzikálové roviny.
Novinkou letošního ročníku je posunutí času začátku u všech představení. Diváci, kteří přijedou MHD, se tedy nemusí bát, že nestihnou svůj spoj zpět do Plzně. Všechna představení nově začínají ve 20:00. Minimálně hodinu před každým představením a také po něm je divákům i hercům k dispozici bohaté občerstvení včetně oblíbených klobás, bramboráčků a jiných pochutin.
Každý rok doporučujeme divákům teplé oblečení. Není nutné se obávat ani rozmarů počasí, neboť divadlo hraje i za lehkého deště. Představení se ruší pouze při velmi nepříznivých podmínkách.

Program slavností:

Křimická  zámecká divadelní slavnost 2011

26. 5. čtvrtek      20:00    V. Renčín: Nejkrásnější válka
27. 5. pátek       20:00    A. Jirásek:  Lucerna
28. 5. sobota    20:00    Kristina a Kryštof Kohoutovi (na motivy hry E.A.Longena): Lovu zdar!    PREMIÉRA
Změna programu vyhrazena

Divadlo na zámku 2011

31. 5. úterý     20:00    V. Renčín: Nejkrásnější válka
1. 6. středa    20:00    W. Shakespeare: Sen noci Svatojánské
2. 6. čtvrtek    20:00    Kristina a Kryštof Kohoutovi (na motivy hry E.A.Longena): Lovu zdar!        
3. 6. pátek    20:00    Kristina a Kryštof Kohoutovi (na motivy hry E.A.Longena): Lovu zdar!                         
4. 6. sobota    20:00    W. Shakespeare: Sen noci Svatojánské
Změna programu vyhrazena                            


Vstupenky na divadelní představení lze zakoupit:
Informační centrum města Plzně, www.plzenskavstupenka.cz , na místě 1 hodinu před zahájením představení

Bližší informace a rezervace: www.jezirko.info nebo na telefonu 608 441 078
 
Děkujeme za vaší návštěvu