OCHOTNÍCI-ZC

Web o životě ochotnických divadel v regionu

AKTUALITY

 Hradozámecká noc na Rabí

Hradozámecká noc na Rabí Autor: DENÍK/Ludvík Pouza

Rabí – Do zbraně! Hrr na ně! – Vojenským cvičením hradního vojska začaly v sobotu 1. září večer noční oživené prohlídky hradu Rabí v rámci letošního ročníku Hradozámecké noci, kterou po celé republice organizuje Národní památkový ústav.

Milovníci netradičních prohlídek při svíčkách a loučích se tentokrát mohli vrátit časem do dávných dob, respektive do roku 1421. To hrad patřil rodu Rýzmberků, kteří jej koupili od pánů z Velhartic. Ochotníci z divadelních spolků Rynek Újezd u Plánice, Za Oponou Klatovy, Buřina Příchovice a Kbel tak ve spolupráci s šermířskou skupinou Morgana von Maxberg a hudební skupinou Gutta z Plzně oživili některé příběhy a báchorky z historie hradu Rabí. Autorem scénáře je Vladimír Kábrt. „Děj celého našeho příběhu se odehrává těsně před tím, než na hrad vtrhne ještě jednooký Žižka. Snažil jsem se připomenout některé známé, ale i skoro zapomenuté pověsti, které se o hradu a jeho okolí vyprávějí dodnes. Chtěl jsem, abychom navodili atmosféru života na starém hradě a alespoň na malou chviličku návštěvníky vtáhli do historie. Zda se nám to podařilo, musí už návštěvníci posoudit sami," říká autor scénáře.

O zábavu návštěvníků se po celý večer staraly více než tři desítky účinkujících. Zájem o prohlídky byl tak veliký, že se na všechny diváky ani nedostalo.
„Hradem během osmi prohlídek prošlo více než tři sta diváků. Byli jsme spokojeni, ohlasy na akci

Ochotníci připravili netradiční prohlídky hradu Rabí

Vydejte se s námi na neobvyklou procházku hradem osvětleným loučemi a svícemi. Prožijte noc, kdy ožívají staré pověsti a tajemné postavy středověkých obyvatel hradu. Měsíc je v úplňku a hrad otevírá své brány.......

Na přípravě prohlídek hradu Rabí se podílejí divadelní spolky: RYNEK z Újezda u Plánice, ZA OPONOU z Klatov, BUŘINA z Příchovic a skupina historického šermu MORGANA von MAXBERG.

Vyberte si začátek prohlídky  18.30, 19.00, 19.30, 20.00, 20.30 a vstupenky si, prosím, rezervujte. Vaše závazné objednávky budeme přijímat od 17. 8. 2012 na telefoním čísle 376 596 171, nebo na e-mailové adrese info@hradrabi.cz.

V den konání akce si, prosím, vyzvedněte vstupenky třicet minut před začátkem vámi vybrané prohlídky, jinak se rezervace ruší.

Předpokládaná délka prohlídky je 60 minut.

Akce se uskuteční za každého počasí.


31. 8. – 2. 9. 2012 KLATOVSKÉ DIVADELNÍ SLAVNOSTI

Přehlídku ochotnických divadelních spolků a společností pořádá MěKS KLATOVY

ve spolupráci s KLUBEM PŘÁTEL KLATOVSKA. Představení se uskuteční na nádvoří jezuitské koleje (pod Černou věží)! V případě špatného počasí proběhne přehlídka v Kulturním domě v Klatovech.

Slavnosti zahájí 31. 8. 2012 od 19.00 hodin

SUŠICKÝ DIVADELNÍ SPOLEK „SCHODY“

 filmovou komedií „TRHÁK“ v divadelní úpravě Zuzany Navrátilové.

1. 9. 2012  od  10.00 hodin

představí OCHOTNICKÝ SPOLEK Z ČERNÍKOVA hru:

„ PŘES PŘÍSNÝ ZÁKAZ DOTÝKÁ SE SNĚHU“

od 14.00 hodin ŠERMDIVADLO CLATONIA

zahraje hru „TŘI LOTŘI“

              od 16.00 hodin LOUTKOVÝ SOUBOR „BROUČEK“

zahraje maňáskovou pohádku „TINKA“

              v 18.00 hodin proběhne v nastudování Divadelního kroužku Lužany

              pohádka „MRAZÍK“

             sobotní den zakončí „ OHNIVÁ SHOW“ v podání

                 ŠERMDIVADLA  CLATONIA 

                  2. 9. 2012  * od 10.00 hodin

zahajuje divadelní hra „MANŽELSTVÍ NARUBY“    

  v podání DIVADLA RYNEK Z ÚJEZDU U PLÁNICE

   od 14.00 hodin zakončí divadelní slavnosti

hra „C´EST LA VIE“

 v podání

        OCHOTNICKÉHO SPOLKU NÝRSKO

 

Což takhle dát si TRHÁK

Téměř patnáct stovek diváků už tleskalo hře sušického ochotnického divadelního spolku SCHODY. Pro letošní rok zvolili divadelníci netradiční dílo v netradičním provedení a pomyslnou laťku opět posunuli o něco výš – hudební film převést na jeviště, nemít scénář (a ten vytvářet „za pochodu“), důstojně čelit originálu a přesvědčit diváky o tom, že umí… to byl pořádný úkol. A jak se ho Schody zhostily?

„Jak vznikl Trhák, už si vlastně ani nepamatuji. Po premiéře si vždycky lámu hlavu, co hrát, aby si zahráli všichni herci a aby se to líbilo lidem. Kupodivu již potřetí se stalo, že to, co se mi zdá na divadle nereálné a nemožné, se pak přetransformuje v další premiéru. Někdo zkrátka řekl Trhák a já jsem to okamžitě zavrhla, ale v myšlenkách jsem se k tomu vracela a nakonec si řekla – proč ne? Věřím svým lidem, že mě v tom nenechají, když to bude bavit mě a uvidí, že to myslím vážně, budou hrát s radostí,“ říká principálka souboru Zuzana Navrátilová.

„V Trháku nechybí vtip, hodně herců, muzika, zpěvy, tanec. Všechno, co miluju a co mě na divadle baví. Mám ráda výzvy. Baví mě vytvářet nové scény a být u toho, když se na jevišti všechno utváří. Baví mě pracovat s herci, jejich nadáním, a zkoušet novoty. Díky hercům si plním svůj sen, dělat si divadlo po svém. Jsem akční člověk, někdy mi bylo vytýkáno, že až moc a právě v divadle se mohu realizovat a vybít se. Samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Vydám mnoho energie a času, ale zároveň díky úžasným lidem v divadle a skvělé partě ji dostávám zpět,“ pokračuje režisérka.

„Sehnat autorská práva na realizaci nějakého divadelního představení není obtížné. Ale sehnat povolení na něco, co neexistuje, je skoro nemožné. Kontaktovala jsem na začátku své „výpravy do neznáma“ pana Svěráka, aby mi pomohl. Opravdu se velice divil a nejdřív vůbec nechtěl věřit, že se chceme pustit do filmu. Ale je velice ochotný a vstřícný a po domluvě s jeho agenturou mi dal souhlas scénář napsat a taky souhlas s uvedením jeho písně a popřál mnoho zdaru a úspěchů. Ale ještě mě čekal lov souhlasů od dalších autorů písní (celkem sedm). Možná i proto, že byli dost překvapeni a že mě měli asi tak trochu za blázna, souhlasili. A nastalo podobné martyrium jako u scénáře – postupně jsme „naposlouchali“ muziku, texty, melodie. Pak začaly zkoušky s kapelou a herci, kteří zpívali všude, kde to jen bylo možné. Někteří i v autě a ve vaně, ve frontě na maso… Úplná hračka to nebyla, ale všechny nás to bavilo a všichni jsme se snažili. Povedlo se? Myslím že ano – oceněním a odměnou je pro nás potlesk diváků a atmosféra během představení, kterou my na jevišti vnímáme… to je, oč tu běží,“ vypráví příběh Navrátilová.

Takže až někde na Klatovsku uvidíte plakáty na TRHÁK, určitě neváhejte a představení ochotníků ze Sušice navštivte. Stojí to za to!

Napsáno podle Sušických novin

Ochotnický spolek Buřina Příchovice, o.s.

srdečně zve na divadelní představení do kulturního domu v Příchovicích

28. 9. od 18.00 hodin

PŘÍBĚHY Z PEŘÍ

 (pro děti a rodiče). Účinkuje Divadelní spolek Jezírko Plzeň

20. 10. od 18.30 hodin

NA SPRÁVNÉ ADRESE

francouzská komedie, účinkuje Ochotnický spolek ve Kbele

17. 11. od 18.30 hodin

 NAŠI FURIANTI

klasická komedie, účinkuje Spolek divadelních ochotníků Koolár Strašín

 

1. 12. od 18.00 hodin

 HURÁ DO PEKLA + MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA a DISCOTÉKA

Účinkuje Divadelní spolek Jezírko Plzeň

Ochotnický spolek ve Kbele sehraje

francouzskou komedii Marca Camolettiho

NA SPRÁVNÉ ADRESE

sobota 25. srpna 2012 od 17.00 hodin

Dolní Lukavice – před zámkem

režie : Josef Valvoda nápověda : Anna Hogerová

vstupné 50 Kč

pořádá Kulturní komise obce Dolní Lukavice

 

Divadelní spolek Za Oponou Klatovy

srdečně zve na další reprízy své povedené komedie

18.8.2012 - 18,00 - Nerušit, prosím! - Hůrka Klatovy

19.8.2012 - 15,00 - Nerušit, prosím! - Újezd u Plánice

Dobrý den,

vítejte na internetových stránkách plných ochotnického divadla. Zde se dozvíte vše o životě a činnosti souborů působících v našem regionu. Budeme rádi, když se vám naše stránky budou líbit a když je přijmete za své. Těšíme se proto na vaše náměty, příspěvky a pozvánky, které rádi zveřejníme.Tyto stránky se nyní budou postupně plnit v jednotlivých rubrikách informacemi. Děkujeme proto za pochopení.

 

 

1  
2  
3  
4  
5  
..  
10  
20  
..  
26  
 
Děkujeme za vaší návštěvu